Корзина
12 отзывов
+380504384555
+380688056566
УкраинаВолынская областьКовельул. Владимирская, 61
PROLISOK

Вентиляция свинарников

Мікроклімат на фермі являється визначним фактором, який безпосередньо впливає на розвиток, приріст та здоров’я поголів’я. Мікроклімат це - не тільки комфортний температурний режим, вологість, але і склад повітря, належність в ньому мікробів, шкідливих сумушів, газів і т.п. І якщо не брати до уваги всі ці параметри, то це може призвести до зниження імунітету поголів’я, зменшенню ефективності та дохідності виробництва.

Безумовно, головну роль в утриманні тварин грає температурний режим, так як будь-яке відхилення від норми може негативно відобразитись на самопочутті свині.

Відповідно даним спеціалістів, оптимальна температура для утримання поголів’я на відгодівлі в початковий період не повинна перевищувати 22 градусів, в наступний період допускається 14-20, а для свиней масою від 90 кг – 10-16 градусів.

Не менш вагомим відіграє також вологість. Зависокий показник вологості може відобразитись не тільки на здоров’ї поголів’я, але і спровокувати появу шкідливих бактерій у повітрі.

Для підтримання комфортного мікроклімата в свинарниках України, а також в країнах Європи використовують механічні, примусові та комбіновані системи вентиляції. Мехінічні системи представлені трьох типів:

- приточні, позитивного тиску;

- витяжні, негативного тиску;

- приточно-витяжні або рівного тиску;

Головними відмінностями даних систем є особливості подачі повітря. Наприклад, витяжні системи видаляють брудне повітря завдяки потужним вентиляторам, а приток воздуха здійснюється за рахунок клапанів, які розташовані в стіні або в стелі. Система позитивного тиску видаляє повітря через повітряні клапани без використання механізації. Як результат такі системи залишились в минулому, так як вони тільки збільшують забрудненість повітряного середовища.

Найбільш популярною із систем визнана - комбінована. Вона дозволяє організувати комфортний температурний режим, вологість в будь-яку пору року, а також гарантувати чистоту повітря.

В будь-якому випадку, проектування систем вентиляції повинно здійснюватись спеціалістами і тільки при використанні якісного та надійного обладнання. Важко тільки враховувати масштаб та фінансовий стан свинокомплекса, але і кліматичні умови регіона, особливості поголів’я.

Замовити або купити необхідну для вас систему вентиляції рекомендують компанію "ПРОЛІСОК". У нас ви зможете підібрати якісне та довговічне обладнання для будь-якого комплекса по демократичній ціні, а досвітчені спеціалісти проведуть встановлення професійно та грамотно.

1 2 3